تاریخ : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲ Sunday, 3 December , 2023

جنگ تحمیلی یک واکنش جهانی به ماهیت انقلاب اسلامی بود

  • کد خبر : 107948
  • 05 مهر 1402 - 2:29
جنگ تحمیلی یک واکنش جهانی به ماهیت انقلاب اسلامی بود

ایسنا/گیلان مدیرکل حفظ آثار گیلان، دشمنی نظام سلطه را با ماهیت انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: جنگ هشت ساله تحمیلی یک واکنش جهانی به ماهیت انقلاب اسلامی ایران بود.

سرهنگ حسن حبیبی امروز، ۴ مهر در ویژه برنامه اجتماع بزرگ «جوانان نقش آفرین در گام دوم انقلاب» که در شهرستان رضوانشهر برگزار شد، تجلیل و تکریم از مجاهدت مجاهدان هشت سال دفاع مقدس را از مصادیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و جهاد و مقاومت و شهادت در جامعه است.

وی با اشاره به فرارسیدن چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس ما دستاوردهای زیادی داشته که باید از این دستاوردها در جهت مدیریت اجرایی کشور بهره ببریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در شرایط ویژه‌ای به پیروزی رسید، عنوان کرد: در آن مقطع، جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و سرنوشت کشورها بدون دخالت شرق و غرب رقم نمی خورد، اما امام خمینی(ره) با احیای دین و معرفی تعالیم هستی بخش اسلام به عنوان مدل حاکمیت، شعار «نه شرقی؛ نه غربی» را سر داد که یک زمزمه سیاسی در بین ابرقدرت‌های جهان ایجاد کرد.

حبیبی، با اشاره به اظهارات مشاور دهه ۷۰ میلادی رئیس جمهور وقت آمریکا درباره انقلاب ایران، بیان کرد: کیسینجر صراحتا اعلام کرد که تا قبل از پیروزی انقلاب، دشمن درجه یک غرب اتحاد جماهیر شوروی بود، در حالی که با پیروزی انقلاب اسلامی درجه دشمنی شوروی از یک به چهار سقوط کرد.

وی دشمنی نظام سلطه را با ماهیت انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: جنگ هشت ساله تحمیلی یک واکنش جهانی به ماهیت انقلاب اسلامی ایران بود.

مدیرکل حفظ آثار گیلان، دفاع مقدس را طولانی‌ترین جنگ قرن دانست که در آن دو بلوک شرق و غرب در کنار هم قرار گرفتند و افزود: به فرموده رهبر انقلاب، یک ائتلاف جهانی علیه انقلاب اسلامی شکل گرفته بود. ایالات متحده در آن روز ۴۰ درصد ثروت دنیا را در اختیار داشت، اما با پیروزی انقلاب، دستش از منطقه کوتاه شد.

حبیبی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی با تسخیر لانه جاسوسی، هیمنه آمریکا را در هم شکست، اضافه کرد: قبل از انقلاب بیش از ۷۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند و امور کشور را تعیین می‌کردند؛ همچنین همه ملت‌های مسلمان در سیطره غرب بودند و شاهد مانور وسیع سلطه‌گران در منطقه بودیم، اما انقلاب اسلامی همه معادلات را بر هم زد و موجب عصبانیت نظام سلطه شد و لذا حمله نظامی را برای فروپاشی انقلاب طراحی کردند.

وی با اشاره به اثرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر ایدئولوژی اتحاد جماهیر شوروی، عنوان کرد: قدرت های جهان و کشورهای منطقه پشت صدام ایستادند و از جنگ تحمیلی علیه ایران حمایت کردند، اما یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم؛ این در حالی است که تا قبل از انقلاب، در همه جنگ‌ها شکست خورده بودیم و بخشی از خاک کشور جدا شده بود.

مدیرکل حفظ آثار گیلان با بیان اینکه همت مردم و ایثار رزمندگان و رهبری پیامبرگونه امام موجب پیروزی در دفاع مقدس شد، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس موجب عزت و اقتدار ایران و تثبیت انقلاب شد و امروز شاهد جوانه‌های فرهنگ دفاع مقدس در جبهه مقاومت هستیم.

حبیبی با بیان اینکه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی ما را به دنیا معرفی کرد، متذکر شد: در دوران دفاع مقدس تحریم تسلیحاتی بودیم و حتی سیم خاردار هم نداشتیم؛ امروز هم تحریم تسلیحاتی هستیم، اما بیش از ۵۰ کشور دنیا مشتری سلاح ها و پهپادهای فوق مدرن ما هستند که با دانش بومی جوانان این مرز و بوم تولید شده است.

وی دفاع مقدس را موجب تقویت خوداتکایی و اعتماد به نفس ملت ایران دانست و بیان کرد: به برکت دفاع مقدس به حالت بازدارندگی رسیدیم و در صنایع هوافضا و موشکی و دریایی و زیردریایی و پهپادی، جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.

مدیرکل حفظ آثار گیلان با اشاره به دشمنی روزافزون نظام سلطه با نظام مقدس جمهوری اسلامی، تصریح کرد: امروز شاهد جنگ ترکیبی دشمنان هستیم که با بصیرت ملت و اقتدار نیروهای مسلح کشور خنثی شده است.

حبیبی افول نظام سلطه و صهیونیسم بین الملل در منطقه را از برکات فرهنگ دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: شاهد شکل‌گیری نظم نوین جهانی با نقش آفرینی ایران هستیم و استکبار به زانو درآمده  است.

وی وحدت دو ملت ایران و عراق به ویژه در پیاده روی اربعین را زمینه ساز ظهور تمدن نوین اسلامی دانست و بیان کرد: امروز شاهد فراگیری اسلام هستیم و قرآن مجید به پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا تبدیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار گیلان، خواستار اتحاد مسلمانان و کشورهای اسلامی شد و تاکید کرد: طبق پیش بینی نظریه‌پردازان غربی، چالش اساسی غرب در سال ۲۰۵۰ با جهان اسلام خواهد بود و لذا شاهد اوج خصومت‌های دشمنان علیه کشورهای اسلامی خواهیم بود.

وی القای ناکارآمدی حاکمیت دینی را یکی از حربه‌های جدید دشمن دانست و ادامه داد: ایران یک درصد جمعیت جهان و هفت درصد منابع جهان را دارد و از نظر انرژی و منابع انسانی و ذخایر معدنی و دانش پزشکی جزو ۱۰ کشور برتر جهان هستیم و با ۱۵ کشور مرز مشترک داریم که یک بازار ۶۰۰ میلیون نفری را برای ایران فراهم می کند؛ امروز به برکت انقلاب اسلامی و فرهنگ دفاع مقدس، مدیریت جهادی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد و ایران به بزرگترین اتحادیه‌های اقتصادی جهان از جمله شانگهای و بریکس پیوسته است.

حبیبی یکی از ویژگی های دفاع مقدس را وحدت و انسجام مثال زدنی آحاد ملت ایران دانست و اضافه کرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم و لذا وحدت و انسجام مردم در این رویداد سیاسی بسیار تعیین کننده خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.