تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024

کارگاه پروژه سد پلرود تا ۱۵ روز آینده فعال می شود

  • کد خبر : 148005
  • 22 خرداد 1403 - 0:51
کارگاه پروژه سد پلرود تا ۱۵ روز آینده فعال می شود

 فرماندار رودسر، از بازگشت به کار کارگران پروژه سد پلرود تا ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت: مقرر شد که ظرف هفته آینده شاهد فعالیت مجدد پروژه باشیم و پیمانکار مکلف شد تا مقدمات فعالیت پروژه را فراهم کند.

محمد حیدری امروز، ۲۱ خردادماه در حاشیه بازدید بازرس کل استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از پروژه سد پلرود در شهرستان رودسر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین تصمیمات گرفته شده درباره این سد، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات و پیگیری‌های استاندار گیلان مبنی بر تسریع در فعال شدن پروژه سد پلرود، جلسات متعددی را برگزار کردیم.

وی بازدید امروز را در راستای گزارشات ارسالی فرمانداری شهرستان رودسر به استانداری دانست و افزود: بازرس کل استان به همراه سایر مدیران مربوطه، از محل سد و معادن قرضه و روستاهای بالادست که در مخزن سد واقع شده اند، بازدید به عمل آورد.

فرماندار رودسر با اشاره به بررسی مباحث اجتماعی و فنی و مدیریتی و ساختاری پیرامون پروژه، تصریح کرد: خوشبختانه نتایج خوبی به دست آمد و مقرر شد که ظرف هفته آینده شاهد فعالیت مجدد پروژه باشیم و پیمانکار مکلف شد تا مقدمات فعالیت پروژه را فراهم کند؛ همچنین نیازهای پروژه با مساعدت بازرس کل استان ظرف ۱۵ روز آینده برطرف خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه با مساعدت بازرسی استان شاهد رفع کامل موانع و ناهمواری ها در مسیر اجرای پروژه خواهم بود، گفت: امیدواریم در ماه های آینده شاهد شدت گرفتن روند فعالیت باشیم و طبق برنامه زمان بندی جلو برویم.

وی با اشاره به پیش بینی و تامین اعتبارات لازم، از تخصیص یک فقره اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۴۰ میلیارد تومان دیگر را از محل تملک دارایی های استانی پیش بینی کردیم و موافقت نامه‌ها در آستانه مبادله بوده و با تزریق این اعتبار، بخش اعظمی از مشکل پیمانکار حل می شود.

فرماندار رودسر با بیان اینکه مردم از شرکت آب منطقه‌ای و شرکت سپاسد انتظار دارند که به پروژه سد پلرود بیش از گذشته توجه شود، تاکید کرد: ساختمان سد پیشرفت ۸۴ درصدی دارد و شاهد درصدی از پیشرفت در مابقی پروژه های مرتبط با سد هستیم لذا کارگران مورد نیاز تا ۱۵ روز آینده به کار بر می گردند.

موسی فکور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تعطیل شدن پروژه سد پلرود طی ماه های قبل، عنوان کرد: جلسه ویژه را در وزارت نیرو برگزار و موانع پروژه را بررسی کردیم .

وی یکی از موانع پروژه را تملک اراضی و ساختمان ها دانست و تصریح کرد: اعتبارات لازم را پیش بینی کردیم و پرداخت ها را انجام دادیم، اما تملک انجام نشده است که امروز تعیین تکلیف شد.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به قطع درختان در مسیر جاده جایگزین، تصریح کرد: کارهای مقدماتی را در یک بازه زمانی انجام خواهیم داد تا پیمانکار فعالیت خود را آغاز کند.

فکور پیشرفت کل پروژه را ۵۶ درصد دانست و بیان کرد: سازه سد دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصدی است، اما باید تملک اراضی و جاده جایگزین و تاج سد را تکمیل کنیم که نیازمند اعتبار است و لذا تا کمتر از یک ماه آینده کارها را آغاز می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.